O CBT
228
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-228,bridge-core-1.0.6,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-18.5,qode-theme-starflix,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive
 

O CBT

Cognitive Behavioral Therapy

Skuteczność psychoterapii prowadzonej w nurcie poznawczo-behawioralnym (CBT, Cognitive Behavioral Therapy) została potwierdzona w ponad 2000 badań naukowych. Charakteryzuje się uporządkowaną strukturą, ścisłym osadzeniem w czasie oraz ukierunkowaniem na przyszłość. Pomaga klientom zidentyfikować najważniejsze dla nich cele oraz pokonać przeszkody stojące na drodze ich realizacji. CBT pomaga w dochodzeniu do poprawy ich zdrowia oraz w podtrzymaniu osiągniętych wyników.

 

Psychoterapia CBT opiera się na modelu poznawczym, którego istotą jest sposób, w jaki dana osoba postrzega problemową sytuację, co w dalszej kolejności wpływa na sposób reagowania widoczny w emocjach, fizjologii oraz zachowaniu. W postrzeganiu siebie, innych, świata jako całości mogą kryć się zniekształcenia, które nie pomagają w dobrym funkcjonowaniu i zakłócają jakość i pełnię życia.

 

Znacząca część terapii CBT wiąże się z pomaganiem klientom w określeniu, czego najbardziej chcą od życia i dążeniu do osiągnięcia ich wizji. Dzięki terapii otrzymują narzędzia, uczą się umiejętności zmiany myślenia i zachowania, aby osiągnąć trwałe rezultaty, np. poprawę nastroju i codziennego funkcjonowania.

 

CBT korzysta z różnych technik poznawczych i behawioralnych, ale nie są one jedyne. W wielu przypadkach CBT korzysta z technik rozwiązywania problemów (problem solving) oraz zapożycza także inne metody psychoterapeutyczne, w tym np. z dialektycznej terapii behawioralnej, terapii akceptacji i zaangażowania, terapii Gestalt, terapii skoncentrowanej na współczuciu, uważności, terapii skoncentrowanej na rozwiązaniu, wywiadu motywacyjnego, psychologii pozytywnej, psychoterapii interpersonalnej.

 

Oprócz terapii w nurcie CBT, oferuję również wsparcie psychologiczne oraz trening rozwoju osobistego. Prowadzę terapię również w języku angielskim.

Napisz do mnie lub zadzwoń