Skuteczność psychoterapii prowadzonej w nurcie poznawczo-behawioralnym (CBT, Cognitive Behavioral Therapy) została potwierdzona w ponad 2000 badań naukowych. Charakteryzuje się uporządkowaną strukturą, ścisłym osadzeniem w czasie oraz ukierunkowaniem na przyszłość. Pomaga klientom zidentyfikować najważniejsze dla nich cele oraz pokonać przeszkody stojące na drodze ich realizacji. CBT pomaga w dochodzeniu do poprawy ich zdrowia oraz w podtrzymaniu osiągniętych wyników.
Psychoterapia CBT opiera się na modelu poznawczym, którego istotą jest sposób, w jaki dana osoba postrzega problemową sytuację, co w dalszej kolejności wpływa na sposób reagowania widoczny w emocjach, fizjologii oraz zachowaniu. W postrzeganiu siebie, innych, świata jako całości mogą kryć się zniekształcenia, które nie pomagają w dobrym funkcjonowaniu i zakłócają jakość i pełnię życia.
Znacząca część terapii CBT wiąże się z pomaganiem klientom w określeniu, czego najbardziej chcą od życia i dążeniu do osiągnięcia ich wizji. Dzięki terapii otrzymują narzędzia, uczą się umiejętności zmiany myślenia i zachowania, aby osiągnąć trwałe rezultaty, np. poprawę nastroju i codziennego funkcjonowania.
CBT korzysta z różnych technik poznawczych i behawioralnych, ale nie są one jedyne. W wielu przypadkach CBT korzysta z technik rozwiązywania problemów (problem solving) oraz zapożycza także inne metody psychoterapeutyczne, w tym np. z dialektycznej terapii behawioralnej, terapii akceptacji i zaangażowania, terapii Gestalt, terapii skoncentrowanej na współczuciu, uważności, terapii skoncentrowanej na rozwiązaniu, wywiadu motywacyjnego, psychologii pozytywnej, psychoterapii interpersonalnej.
Oprócz terapii w nurcie CBT, oferuję również wsparcie psychologiczne oraz trening rozwoju osobistego. Prowadzę terapię również w języku angielskim.